Bērnu onkoloģijas slimnīca Viļņā. fototerapijas istaba.

Varbūt nemaz nav iespējams pārvērtēt gaismas ietekmi uz cilvēka organismu —tā ne vien palīdz orientēties apkārtējā vidē, bet arī stipri ietekmē mūsu pašsajūtu un pat fizisko veselību. Šīs gaismas īpašības ir atklātas jau sen, tāpēc visā pasaulē pakāpeniski tiek veidots speciālas gaismas terapijas istabas.

Lietuvā pirmās Gaismas terapijas istabas iniciators bija Vītauta Ķernaģa fonds un UAB „ELMO Light” — mūsu uzņēmums izveidoja un uzstādīja speciālas lampas, kas imitē saules apgaismojumu un rada pozitīvas bioķīmiskas izmaiņas cilvēka organismā. Zinātniski pierādīts, ka šāda tipa lampas organismam sniedz pozitīvu efektu: nostiprina imūnsistēmu un stimulē organisma reģenerācijas spējas.

Ārstējošā gaismas iedarbība ir noderīga visiem cilvēkiem, bet tā īpaši nepieciešama slimniekiem. Tieši tāpēc valstī pirmā Gaismas terapijas istaba ir izveidota Santaras klīniku Bērnu onkohematoloģijas centrā slimojošo bērnu rehabilitācijai. Šādi ar gaismas palīdzību tiek atvieglots un paātrināts bērnu atveseļošanās process.

Galerija